Bahçeli'den Çirkin Tehdit!.. ‎


Sayın Bahçeli'den:
Türkiye'ye hiç yakışmayan.
Hatta, hatta kendisine dahi hiç yakışmayan sözler çıktı!..
***

Sayın Meral Akşener, cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvurdu ve 366 sayılı kararla başvurusu kabul edildi.
Artık cumhurbaşkanlığı süreci kendi kuralları içinde işleyecek. Bu konuda engelleyici bir sorun kalmadı. Sıra cumhurbaşkanı adayı gösterecek imza sahibi seçmenlerde... Sürecin başarılı bir şekilde ilerleyeceğinden kuşku duymuyoruz. Göründüğü kadarınca bu konuda da hiçbir sorun yok!
 
***


Ancak!..
Evet!
Ancak!
Bahçeli'nin ağzından kimsenin ummadığı ve beklemediği sözler dökülüverdi.
"Bahçeli Sorunu" diye tanımlayabileceğimiz sözler yığını!..
Özgüvenini yitirmişlerde görülecek türden değişik bir tavır!
Bahçeli'nin sözleri sallantılı bir inişle seçim alanının ortasına pat diye düşüverdi.
Püskevit örneği.
Garip, anlaşılmaz, beklenmez! Üstelik sevecenlik ve akılcılıktan uzak...
***

Özetle dedi ki:
"FETÖ 100 bin imza ile aday olacak isimler üzerinde odaklanacak. Hangi aday etrafında toplanacakları kafamı kurcalıyor! Eğer FETÖ, PKK desteği veya benzer konularda bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETÖ'nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplanacağı kanaati oluşabilir. Ne kadar ByLockçu, görevden alınmış ve uzaklaştırılmış olan varsa bunların etrafında toplanacağı aday ortaya çıkar."
Yenilir yutulur sözler değil!..
Böylece yeni bir kavramla karşılaştık: "FETÖ'nün seçmendeki siyasi ayağı!"
"FETÖ'nün siyasi ayağı" ya da "meclisteki siyasi ayağı" kavramlarını anımsatıyor. Öyle ki hiçbir işlem yapmadıkları, sürekli olarak geçiştiriverdikleri, üstünü kalın örtülerle örttükleri, görmezden geldikleri FETÖ'nün siyasi ayağını anımsatıyor...
Bahçeli'nin beklenmez tavrını Türkiye'nin demokrasi anlayışına hoyratça indirilen bir darbe olarak görüyoruz. Bu sözler düşünce, inanç ve kanaat özgürlüğünde geldiğimiz noktayı gösterdiği gibi seçme ve seçilme hakkımızı yok etmek, silip süpürmek anlamındadır.
 
***

Sayın Akşener'in bu sözlere cevabı haklı olarak sert olmuştur.
"Milletimizi korkutmaya çalışan, arkadan dolanan, mertlikten, erkeklikten, adamlıktan uzak bu tür söylemlere pabuç bırakmayacağımı Sayın Erdoğan çok yakından bilir...Sayın Bahçeli'yi dizilerini seyretmeye, bedavadan milletvekili seçtirmeye, Sayın Erdoğan'ın çalışıp kendisinin yan gelip yatmaya devam etmesini öneriyorum. Eylemsiz doçent, yancılık yapmaya devam etsin bilmediği işlere karışmasın." demesi işin geldiği noktadaki vahameti gösterir.
 
***

70 yaşına gelmiş, ömrünün önemli bir bölümünü siyasetin içinde geçirmiş birinden benzeri sözler duyabilir misiniz?
Lafı dolaştırıp durmanın bir anlamı yok, yapılanlar açık seçik seçmene doğrudan yöneltilmiş FETÖ ve PKK tehdididir.
Seçmeni korkutma, bezdirme, endişeye düşürme ve tedirgin etmedir. Anayasal hak olan seçme ve seçilme hakkının seçmenin elinden alınması girişimidir.
Elbette bir bütün olarak suçtur.
Çirkindir!..
Kuşkusuz ayıplananlar arasında unutulmaz yerini alacaktır.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.