Değerlerimize Saldırı!..‎


MHP Aydın İl Başkanı, İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı'nı eleştirirken:
"Asker karısı gibi ağlıyor!"
diye bir tuhaf söz etmiş...
Düşüncesiz ve hoyratça; incitici, ezici ve bilgesizliğe yamanmış, ne yaptığının bilincinde olmayan, karanlıklara gark olmuş birinin sözleri değil de nedir bunlar?
Bencilliğin doruklarında at oynatanların düştüğü çukurdan çıkardıkları sesi andırıyor…
***
Gerçi MHP Genel Başkan Yardımcısı:
"…halkımızı ve toplumumuzun farklı kesimlerini rahatsız eden sözleri nedeniyle il başkanlığı görevinden alınmıştır" açıklamasını yapmış ama olan olmuştur. Gideni geri getirmek mümkün değildir, getirilememiştir de…
"Ağızdan çıkan sözü, yaydan atılan oku geri döndüremezsin!" deyişine örnek olan bu olgu bulunduğumuz ve gittikçe içine daha çok itildiğimiz açmazın habercisidir.
***
Ülke olarak benzerlerini sıkça yaşadığımız bu oluşumlar, millî birlik ve beraberliğimize yönelen açık ve önemli tehditlerdendir. Hepimiz biliyoruz ki tarih boyunca ayakta durmamızın, onca sorunlarımıza rağmen hâlâ yaşamaya devam etmemizin kaynağı ve temel dayanağı toplumsal değerlerimizdir. Ulusal ya da dinî yahut daha başka kaynaklı bu değerler varlığımızın güvencesidir.
Ne yazık ki bu değerlerimiz yoğun saldırılar altında her geçen gün biraz daha değersizleştiriliyor. Zaman içinde değer yitimine uğrayan değerlerimiz ise yitiklere karışıp gidiyor! Bizim olan yitik değerler çizelgesi o denli uzun ki sayfaları doldurur oldular! Elle tutulur olanlar kaldıysa geride, onlar da yorgun, çatlak ve patlak… Toz duman olmuş her yan…
***
Termik santraller; bebelerimizi nasıl boğuyor, insanlarımızı nasıl sakat bırakıyor ve bilinmez hastalıkları insanlarımıza nasıl bulaştırıyorsa değerlerimizin yitip gitmesi de öyle…
Saldırıya uğrayıp aksayan değerlerimiz ayakta durmakta zorlanıyor. Göz gözü görmez olmuş! Kulak kulağa muhtaç. Ayakta sallanarak duruyor görünümündeki değerlerimiz zaman içinde kaybolup gidiyor. Yitirmediğimiz değerlerimiz ise aşınıp duruyor. Üstelik durduğu yerde…
Değerlerimiz aşındıkça feryat figan edenimiz olsa da olan biteni umursamaz tavırlarla izleyenlerin sayısı gittikçe artıyor!.. Değerlerimizin aşındığını gören kendini bilmezlerden bazısı der ki:
"Yel kayadan ne aparır?"
Ama işin aslı öyle değildir. Değerleri kayaya benzetmek bir gaflettir, bilmezliktir, utanmazlıktır…
***
"Asker karısı gibi ağlıyor!.." sözünü başka söyleyenlerimiz de olabilir!..
Ama bu sözü hiçbir zaman eleştiri amaçlı dile getirmezler.
Olsa olsa gurur ve onur duyarak söylerler. Erdemli olana duyulan ulaşılmaz bir beğeni ve saygının anlatımıyla dile getirirler. Haysiyeti ve namusu ile abideleşenlere duyulan bir saygının seslenmesidir bu.
Asla eleştiri amaçla değil, yahut başka bir amaçla hiç değil!.. 
***
Asker bu ülkenin ve bu ülke insanının onurudur.
Ahlaklı ve erdemli olabilenlere açılan Peygamber Ocağı'nın adıdır. Hainlerin asla barınmaması gereken yerdir. Bu ocağa mensup olan ister er ve erbaş, ister uzman, ister astsubay, ister subay ya da ister en üst rütbelere kadar ulaşan generaller; hepsi birer birer saygın kimselerdir. Taşıdıkları üniformalar ve bulundukları konum bunu gerektirir.
İşte bunun içindir ki bu ülkeyi savunacak ve hedeflerine doğru yürümesinde en büyük desteği sağlayacak kurum Türk Silahlı Kuvvetleridir.
***
Son 10-15 yıl içinde; haksız, adaletsiz, haysiyetsiz iftira ve şikâyetler sonucu açılan davalar ve yapılan uygulamalarla TSK büyük güven yitimine uğratılmıştır.
Şimdi de "Asker karısı gibi ağlıyor!.." türü yakıştırmaları alttan almanın uygun olmayacağı kanısındayız. MHP kurum olarak üzerine düşeni yapmış mıdır?
İlk bakışta öyle görünüyor ama yapılan açıklamada:
"…halkımızı ve toplumumuzun farklı kesimlerini rahatsız eden…" derken neyi kastetdiği açık değildir.
"…toplumumuzun farklı kesimleri" derken ne demek istenilmiştir?
Haydi bunun üzerine düşmeyelim ama bilinmelidir ki yapılan "asker ve askerlik" kavramlarının simgeleştirdiği değerlerimize bir saldırı olmuştur.
Değer yitime uğrayan TSK olabilir ama kaybeden yine bu ülke olacaktır.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.