Korkarım ki Gecikiyoruz!.. ‎


Sosyal medyada:
"Türk Ordusunu bu hâle getirenler işte eseriniz!" başlıklı bir video paylaşıldı.
İzlediğimizde kanımız dondu!
İnanın gördüklerimize inanmak ve kabullenmek istemedik.
Ancak Milli Savunma Bakanlığı olayı doğrulayınca pelteleşmiş bir çamura döndük! Kim bilir daha nice ihanet hamuruyla yoğrulmuş olaylara tanık olacağız.
Nedir bu olanlar?
***
Bir koğuşta toplanan askerler sırtı dönük bir askerin "Yerinde say uygun adım marş" komutu ile bulundukları yerde ayaklarını kaldırıp indirirler. Sol, sağ, bir, iki tekrarlarından sonra "Selam olsun Fatih Bucak'a" sözlerini yerinde yürüyüş yaparken giderek yükselen bir sesle söylerler.
Bucak aşiretinden Fatih Mehmet Bucak MHP Şanlıurfa-Siverek Belediye Başkan adayıdır ve bir TV kanalında:
"Bir daha Bucak'ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar. Biz seçime değil ölmeye geliyoruz" diyen biridir.
***
"Karada, havada, denizde, her zaman her yerde" diyen bizim askerlerimize ne  oldu?
Bir koğuşun içinde eğitim yaptırılması garabeti, askerlerin kılık kıyafetlerindeki düzensizlik ve çok sayıdaki disiplinsizliklere değinecek hâlimiz yok! Çok vahim bir durumla karşı karşıyayız. 
Olayı küçümseyenler aynen PKK'nın ilk ortaya çıktığındaki vahşi cinayetleri karşısında üç-beş eşkıya yakıştırması yapanların durumuna düşerler.
İdari ve cezai soruşturmanın başlatılmış olması basit bir teselliden öteye geçemez… Olayın vahameti hiçbir şekilde göz ardı edilmemelidir. Yetkililerce yapılacak incelemenin çok ve geniş boyutlu yapılması zorunludur. Bu olay kendine özgü basit bir olay değildir… Kökü derinlerde bir ihanetin varlığına işarettir. 
Nasıl olur da ordumuzda vicdanları derinden yaralayan böylesine tuhaflıklar yaşanır.
Ve bir devletin sağlıklı kurum ve kuruluşlarıyla ayakta kalabileceği bilinmez mi?
Bir devletin yaşattığı ilkeleriyle varlığını sürdüreceği ne çabuk unutuldu? 
***
Adalet kurumlarında konaklayan hainler bu ülkenin geleceğini nasıl çaldılarsa benzeri şekilde her yerde, her yönde ve her konuda geleceğimiz çalınmaktadır.
Sağlıklı toplum yapımız, her geçen gün bozulmaktadır.
Düşünün bir kere, dünü düşünün!..
Evlilik programlarıyla alt üst edilen ailelerimizi, gelenek ve göreneklerimizi düşünün. Az mı zarar verdiler?
Nice gençler; sahteliklerin, aynen diziler gibi birbirini izleyen yalanların ve yıkılan değerlerimizin ardına düştüler. Ana, baba, kardeş ve akraba bağlarını kopardılar.
Hepsinden önemlisi ayrışmaz değerlerimizi çekiştire çekiştire parça parça ettiler...
***
Şimdi de karşımıza  yemek yarışma programlarını çıkardılar. Sık izlenen kanalların hemen hepsinde var. Çoğunuz izliyorsunuzdur ya da izlemişsinizdir.
Yemek tarifleri programları yetmediği gibi bir de yemek yarışma programlarına başladılar.
Öyle yarışmalar ki bazı görüntülerini gördükçe insanın yüzü kızarıyor izlerken…
***
Dünya Sağlık Örgütü 2018 Avrupa Sağlık Raporu verilerinde Avrupa'nın en Obez Ülkesi olduğumuzu kayıtlara geçirmiştir.
Avrupa'da OBEZİTEDE şampiyonuz…
Üstelik dışarıdan transfer ettiğimiz kimselerle değil, hepsi tam tamına YERLİ ve MİLLİ… Ne acıdır ki obez sayımızda hızlı yükseliş devam ediyor.
Obezitenin beraberinde getirdiği hastalıklar insanlarımızın sağlığını her geçen gün daha çok bozuyor. Yaşanan bu gerçeğe kimse sırtını dönemez. Beden güzellikleriyle birlikte yüz güzelliklerini de yitiren nice çocuklarımız, genç kızlarımız, erkeklerimiz; hatta yaşlılarımız var.
Sıra sıra, dizi dizi sayıları arttıkça artıyor.
Elbette bu durum düşünce yapımızı, sağlığımızı ve dinamik yapımızı büyük ölçüde etkiliyor ve geleceğe güvenle bakmamızı engelliyor.
Daha sayılacak çok dertlerimiz var. Hepsi de yaşamsal öneme sahip bir şeylerimizi elimizden alıyor bir bir… Ana konumuz dağılmasın diye bu açıklamaları yeterli görüyoruz.
***
Ey Türk Milleti!..
Korkarım ki gecikiyoruz!..
Artık uyan, silkin…
İşleri yoluna koymanın zamanı geçiyor. Ortasında yer aldığın ve şamar oğlanına döndürüldüğün oyun içindeki oyunları boz...
Emperyalist güçlerin içimizdeki yandaşlarıyla Türkiye'ye karşı başlattıkları büyük oyun, ancak senin birlik beraberlik içinde hareket eden üstün iradenle yerle bir olur… 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.