Saldırı Üstüne Saldırı!..‎


Nedir bu olup bitenler?
Kardeş kanına susamış kalleşlerin son çırpınışları mı?
Provokasyon heveslilerinin çıkar hesapları mı?
Yoksa yeni bir doğumun sancıları mı?
***
Bağcılar'da İYİ Parti standına yönelik menfur bıçaklı saldırı ülkemiz ve demokrasi adına kaygı vericiydi. Kınadık, lanetledik ve önünün alınmasını istedik.
Ya dün?
İYİ Parti Kurucu Üyesi Mehmet Arslan’ın evinin kurşunlanmasına ne demeli?
Saldırı üstüne saldırı!..
Yoksa birileri can havliyle düğmeye basıp "Haydi!" diye mi yırtındı?
Ne yazık ki ülke çıkarlarını hiçe sayıp, kardeşin kardeşe düşmesi özlemiyle yanıp tutuşanların hırçın seslerini duyar gibiyiz.
***
Evi kurşunlanan İYİ Parti Kurucu Üyesi Mehmet Arslan’ın tepkisi ilginç ve öğüt almak isteyenlere yeterli bilgiyi verecek açıklıktadır. Sayın Aslan yaptığı açıklamada özetle der ki:
"Biz bu ülkeyi ölümüne sevdik. Korkmuyoruz, yılmıyoruz, Türkiye’ye inanıyoruz. Kanımızın son damlasına kadar, ne olursa olsun; ülkenin iyiliği, Türk milletinin bekası ve geleceği için var gücümüzle çalışacağız. Türkiye iyi olacak..."***
Olayın ayrıntılarını öğrenmeden şimdilik susmayı yeğliyoruz.
Ancak bu gidişin tehlikeli, vahim ve korkulu tehditlerle dolu olduğunu görmemek mümkün mü?
Kardeşi kardeşe düşürmek!..
Oldu bitti kardeşlerin canlarına kıyacak derecede birbirlerine kin ve nefret duymalarını anlamakta zorlanmışızdır. "Neden?" sorusuna hâlen bulabildiğimiz doyurucu bir cevap yoktur. Yığınla cevapların hiçbirine aklımız yatmamış ve kalbimiz bir türlü ısınmamıştır.
Olanlara:
"Ellerindeki çıkarlar yumağının sökülmeye başladığını görenlerin bilinçsizce girişimi de diyemeyiz!." Gönlümüz böyle bir yakıştırmadan yana olmak istemez
Temennimiz bu tür olaylara kimsenin izin vermemesi ve devletimizin olayın üzerine ciddiyetle gitmesidir.
Hepimizin özlemi değil mi?
Ülkemizde hak ve hakkaniyetin egemen olması, adaletin canlanması ve işlevini tam yerine getirmesi... Benzeri olayların tekrarı ancak böyle önlenir. Bu istemler hak ve hakkaniyetin egemen olmasını isteyen sağduyu sahiplerinin yükselen sesi olacaktır.
***
Ancak!
MHP Genel Başkan Yardımcı Semih Yalçın'ın Bağcılar'daki bıçaklı saldırıya yaklaşımını ve olayı siyasi çıkar güdüsünün etkisiyle yorumlamasını kınıyoruz. Sayın Yalçın'ın:
"Cumhur İttifakının açık ara önde olduğunun belirginleşmesi ve rakiplerimizin seçimlerde alacakları yenilginin faturasını MHP’ye çıkarmak için böyle adi bir tezgâh kurulmuştur. İp’li ipsiz önüne gelen; Sayın Bahçeli'yi suçlamış ve hedef göstermiştir. Bu haksız hücum siyasi ahlaksızlık, düşkünlük ve edepsizliktir." türünden söyledikleri yakışıksızdır. Üstelik bu tür sözler siyasetin özlemini duyduğumuz temiz ve arı dilinin yozlaştırılması değil de nedir?
Siyaset dilinin geldiği noktayı göstermesi açısından ibret verici ve çirkin olan bu yaklaşımı da onaylamıyoruz.
Olayların gerçek yüzü aydınlanmadan söylenen bu sözler de karalamadan öte ne olabilir ki?
***
Sayın Bahçeli'nin 100 bin imza için imza veren seçmenlerin FETÖ ve PKK ile bağlantılarının araştırılmasını talep eden açıklamaları unutulmuş değildir. Ancak böyle bir tertibin içinde yer alacağına da ihtimal vermiyoruz. Yılların siyasetçisinin bu ülkede kardeş kanı dökülmesine izin vermeyeceği kanısındayız.
Umarız olaylardan ilgili olan herkes kendi payına düşeni alır. Tüm güçlerimizle ülkemizin ve milletimizin kalkınması ve yücelmesi için el birliği ve gönül birliği içinde kucaklaşırız. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.