Esas Arıza Siyaset Tarzında

Toplumu gererek siyaset yapmak vatandaşları da birbirine düşürür bunun sonu da hüsrandır çünkü kutuplaştırılarak birbirine düşürülmüş milletten kimseye hayır gelmez.

Evet, aynen öyle esas arıza siyaset tarzınızda ve siyaset dilinizde ve o tarz da artık kabak tadı verdi. O tarzın kabak tadı vermesinin sebeplerinden en büyüğü de yüzünüzün eskimesi her gün bilmem kaç tane haber kanalında aynı anda "ilçe kongrelerine kadar" görünmeniz ve vatandaşı propagandaya boğmanız artık kabak tadı verdi.
 
Başta iktidar siyasetçileri olmak üzere siz siyasetçiler bunun farkında bile değilsiniz;
Çünkü içinde bulunduğunuz dar çevre bu olguyu fark etmenizi engelliyor.
 
Siz farkına varmasanız da olan aynen bu ve sizi tv de gördüğü zaman kanalı değiştirenlerin sayısı her geçen gün artıyor ve sizi izleyenlerin sayısını da fersah fersah geçiyor.
 
Yani kutuplaştırma siyaseti ters tepiyor artık.
Arkanızda saf tutan vatandaşlardan bir kısmı şimdi karşı saflara geçiyor siz görmek istemeseniz de gerçek aynen bu.


 
Vatan haini suçlamasını yerli veya yersiz o kadar çok kullanıyorsunuz ki o suçlama da şimdi kabak tadı veriyor. Üç gün evvel “erken seçim istemenin ihanet ile eşdeğerli olduğunu söyleyenler” üç gün sonra “erken seçimin faydalarını” anlatmaya başladığınızda sözlerinizin çelişkisinin görülmeyeceğini mi zannediyorsunuz?
 
Doğru olan şey sizin ülkede tansiyonu düşürüp uzlaşmacı olmanızdır ama siz ısrarla bunu yapmıyorsunuz.
 
Benim anladığım şey sizin bildiğiniz tek siyaset tarzının kutuplaştırıcı ve ötekileştirici tarz olduğudur.
 
Ama bu yol çıkmaz sokaktır;
 
Toplumu gererek siyaset yapmak vatandaşları da birbirine düşürür bunun sonu da hüsrandır çünkü kutuplaştırılarak birbirine düşürülmüş milletten kimseye hayır gelmez;
 
Size de siyasi karşıtlarınıza da;
 
Bu yol doğru bir yol değildir;
 
Allah aşkına bu yoldan vazgeçiniz.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.