Kılıçdaroğlu Neredeydi?

“15 Temmuz Şehit ve Gazilerine yardım Vakfı” diye bir vakıf kurulmuş. Vakfın hesabına da o gün için 308 milyon TL para toplanmış. Buraya kadar her şey çok iyi ve güzel!. Güzel olmayanlar ise; Vakfın k

Türkiye gündemi hep meşgul!. Ama olumsuzluklarla.
 
Bugünlerde TBMM’de 2020 bütçe görüşmeleri var. Muhalefet ile hükümet vekilleri karşı karşıyalar.
 
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı bütçesi görüşülürken ortalık karıştı.
 
Sebep: 15 Temmuz da şehit ve gazi olanlar için toplanan 308 milyon TL’nin neden bu güne kadar hak sahiplerine ödenmediği idi.
 
15 Temmuz Şehit ve Gazilerine yardım Vakfı” diye bir vakıf kurulmuş. Vakfın hesabına da o gün için 308 milyon TL para toplanmış.
 
Buraya kadar her şey çok iyi ve güzel!.
 
Güzel olmayanlar ise; Vakfın kurucuları kim belli değil. Vakfın adresi yok, toplanan 308 milyon TL bugüne kadar hak sahiplerine ödenmemiş.
 
Vakfın belirtilen adresine gidiliyor, ne bürosu ne yöneticisi yok. Yani sarı çizmeli Mehmet ağa durumu.
 
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken bakan Sn. Z. Zümrüt Selçuk’a bu soruluyor.
 
Cevap gayet ilginç ve akla ziyan: “Toplanan paralar nemalandırıldı ve 338 milyon olarak hesapta duruyor ve dağıtılacak.”  
 
Aradan tam 3,5 yıl geçmiş. Şehit sayısı da, gazi sayısı da belli olmasına karşın neden bu güne kadar dağıtılmadığı ve “Neden şehit ve gazi paralarının üstünde oturuyorsunuz?” sorusu soruluyor.


 
Bakan, “Bu paraların kuruşuna dokunulmadı ve yenmedi, yenmiş olsaydı 338 milyon TL olur muydu, nemalanıyor.” Yanıtını veriyor.
 
Karşı cevap, “Siz bu konuda da inandırıcı değilsiniz. O günkü para normal bir banka hesabına yatırılsa idi, bugün 338 milyon TL değil, 497 milyon TL olacaktı.” Sahi aradaki fark ne olmuş acaba?
 
Bakan bunalıyor ve “Şehit ve gazilerin parasıyla ilgilendiğiniz kadar, 15 Temmuz şehitleriyle de ilgilenseydiniz, O gün Kemal Kılıçdaroğlu neredeydi?”
 
Bu gibi hallere bizde güzel bir söz vardır. Dam başında saksağan vur beline kazmayı. Ne alaka Sayın Bakan. O gün Bakanlar, milletvekilleri, başbakan, iç işleri bakanları neredeydiler?
 
Kaldı ki bu paranın nerede olduğu da yılan hikâyesine dönmüş durumda.
 
Cumhurbaşkanı yardımcısı Sn. Oktay ise aynı mecliste bu paranın, hazineye aktarıldığını söylemişti. Sanırım unuttunuz.
 
Para nerede: Hazine de mi yoksa; vakfın mı hesabında?
 
Adresi, kurucusu ve mevcut yöneticisi bilinmeyen bu vakfın adına toplanan paraların seyri nedir bir bilebilsek!..
 
Sahi: para nerede ile Kılıçdaroğlu neredeydi? Bağlantısını kurabilen var mı?
 
Kişi şaşırınca hanımına teyze dermiş.
 
Esen kalınız.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.