Yılanın Kuyruğuna Basmak!

Türkiye, Suriye’de yılanın kuyruğuna bastı. Yılanın sesi Washington’dan, Paris’ten, Berlin’den, Kahire’den, Tahran’dan geliyor!

Barış Pınarı” operasyonu bize bir kalemde birçok şey öğretmiş olmalıdır.
 
Her şeyden çok da Türkiye’ye karşı terör savaşını kimlerin yürüttüğünün, kitle katliamları yapan terör örgütünün onca operasyona karşı niçin bitmediğinin cevabını bir operasyonla öğrenmiş olduk!
 
Türkiye kendisi için bir beka sorunu olan terör örgütüyle mücadele ederken üyesi olduğu NATO’nun 5 ve 6ncı maddesi gereği müttefiklerden destek görmesi gerekirdi.
 
NATO bu konuda kılını dahi kıpırdatmadığı gibi NATO ülkeleri terör örgütünü destekledi, en son olarak da bilindiği üzere ABD açıktan PKK/PYD’ye on binlerce tır silah ve mühimmat verdi.
 
ABD bununla da kalmadı. Önce Ankara’ya gelen başkan yardımcılarıyla 120 saat operasyona ara verilmesi karşılığında PYD/PKK’nın çekileceği garantisini Türkiye’ye verdi. Sonra da ABD ile varılan mutabakatın bitmesine saatler kala ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Başkan Trump, ihtiyaç halinde Türkiye’ye askeri harekât yapılması için hazırlıklı” açıklamasını yaptı.
 
ABD, bir asra yakın bir zamandır “müttefik” dediği Türkiye’ye bir savaş açmadığı kalmıştı.
 
Türkiye’nin girmek için merdivenlerini tırmandığı AB’nin tutumu da ABD’den geri değil. Barış Pınarı Harekâtını bahane eden Fransa Le Figaro gazetesi “Türkiye NATO’dan çıkarılsın” anketleri yaptırdı, Alman Sol Parti Federal Meclis Grup Başkanı Dietmar Bartsch, Türkiye'nin NATO'dan çıkarılması gerektiğini söylüyor.
 
Türkiye’nin PYD/PKK terörüne karşı başlattığı hareket nedeniyle Fransız vekiller, Cumhurbaşkanı Macron’dan Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulanmasını, Türkiye’nin NATO üyeliğinin askıya alınmasını ve ‘Kürt müttefiklerine’ -yani PYD/PKK’ya- yardım edilmesi için her türlü çabayı göstermesini istiyor.


 
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Barış Pınarı Harekâtı’na 120 saat aradan sonra “Çatışmaların yeniden alevlenmesini istemiyoruz” dedi.
 
Fransa Cumhurbaşkanı Macron da Rusya Devlet Başkanı Putin’i araya koyarak Türkiye'nin Suriye'deki ara verme kararını uzatması gerektiğini söyledi.
 
Almanya ve Fransa besledikleri, destekledikleri ve teçhiz ettikleri PYD/PKK terör örgütüne “çekil” demiyorlar. Türkiye’ye bizim çocuklara dokunmayın demeye getiriyorlar.
 
Türkiye’nin teröre yönelik operasyonuna İngiltere, ‘bölgeyi istikrarsızlaştırma, halkın acılarını artırma ve DEAŞ'a karşı kazanılan başarıyı bozma riski yaratıyor’ diye karşı çıktı.
 
Türkiye’nin her sıkıştığında yanında olduğu İran’da imamlar “Türkiye Osmanlı hayali görüyor, bir an önce Suriye topraklarından çıkmalıdır.” Nasihatında bulunuyor.  İran’ın Lübnan’da ya da Yemen’de bulunmalarına ise hiç değinmiyorlar. Bazı İran kentlerinde “polis gözetiminde” yapılan eylemlerde Türkiye karşıtı sloganlar atılıyor, Türk bayrağı ateşe veriliyor.
 
Bütünüyle Arap Birliği, Türkiye’ye karşı batılı ve batıl efendilerinden hiç de geri kalmıyor.
 
Barış Pınarı” harekâtı karşısında kimi Türkiye’nin dostu, kimi ümmetin parçası, kimi de müttefik olarak bilinen bu ülkeler Türkiye’de hayalperest ümmetçileri uyarmazsa artık hiç bir felaket onları uyaramaz!
 
Şu soruları da bu vesileyle herkes kendi kendisine sorup, cevabını bulmalıdır:
 
-Barış Pınarı harekâtına canhıraş bir biçimde karşı çıkan ve Türkiye’nin dostu ve müttefiki olduğu bilinen ülkeler, Türkiye’ye yönelik PKK/PYD’nin terörüne –ki bu saldırılarda kırk bini aşkın insan ölmüştür- karşı kılını dahi neden kıpırdatmamışlardır?
 
-Rusya’nın, İran’ın, İsrail’in, Filistin’in, AB’nin, ABD’nin, Arap Birliği’nin Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terörist yapılanmayı dağıtmasına bu denli karşı çıkmalarının nedeni nedir?
 
-ABD ile İran ayrı ayrı “barış pınarı” harekâtına karşı olduğunu açıklamıştır. İsrail ile birlikte Filistin, İran ile birlikte Suudi Arabistan da bu harekâta karşı olduğunu açıklamıştır!  Birbirinin can düşmanı ülkeleri Türkiye’nin “Barış Pınarı” harekâtı nasıl birleştirdi?
 
Cevabı basit olsa gerek: Türkiye, Suriye’de yılanın kuyruğuna bastı.
 
Yılanın sesi Washington’dan, Paris’ten, Berlin’den, Kahire’den, Tahran’dan geliyor!
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.