Ne Yapsın Kardeşim; Rektör, Vali, Bakan, Başbakan

 

Aynı Cumhurbaşkanımız gibi etrafını; makam, para, şan, şöhret için sarmış kişisel çıkarları kurum, devlet ve millet çıkarlarının önüne geçmiş bir avuç ne idiğü belirsiz insan müsvetteleri ile dolmuştur.

Nefislerinin peşine koşan, konjektör gereği saf değiştiren, gücün yanında olan; bu milletin bir ferdi, bu devletin memuru olmaktan uzak, mensup oldukları kurum, millet ve devletin gelişmesi ideallerinden uzak, kurum kültüründen bihaber, hayvanlaşmış nefislerinin uyan bir avuç güruh, halk yığını bugün geldiğimiz duruma kurumlarımızı taşımıştır. Ne yapsın Cumhurbaşkanı, Ne yapsın Rektör....ve diğerleri…

Düşünsenize;

Hayatında göremeyeceği makamı (çapı, bilgisi ve kabiliyeti olmamasına rağmen) seni atayana diş bileyenlere, ona tuzak kuranlara, bir kaşık suda boğmak isteyenlere devletin bilgilerini vereceksin (çünkü eşin, dostunda bu oluşumun içinde) hiç olmayacak bir ittifakın oluşmasına (ahlaki olmayan) bir şekilde katkıda bulunacaksın, çünkü başka ittifaka poz vermişti……

 

En yakınındaki; senin her türlü konuşmalarına, gittiğin geldiğin yerlere, oturup kalktığın kişilere vakıf olan kişi (ona da olmadık makam vereceksin) bugün ülkenin yaşadığı şu kaotik dönemin müsebbileri ile aynı….düşünsene atanacağın gün sekize on kala nerede idin….

 

Güvenip evine, barkına, gönlüne aldıkların senin kaybetmen için her türlü film ve fırıldağı çevirenlerle ticari bir ilişkide bulunmaktan hiç çekinmeyecek…..üstelik senin ki hala orada….

 

Kadrolaşmasında güvendiğin kişinin aslında senin helak olman için, sadece sen değil Devletin – Milletin darmadağın olmasına sebep olanların en büyük destekçisi olduğunu…..sırf onları gütmek, kendine kadro kurmak için, bütün emekleri hiçe sayarak…..

 

Hele hele etrafını, seni uyaracak, senin iyiliğin için itiraz edecekleri şucu - bucu diyerek uzaklaştıranların, aslında senin yalnızlığından, hata yapmandan, yanlış kararlar almandan mutlu olacağını….oysa ki senin başarını senin hanene, başarısızlığını kendi hanesine yazan onca insan varken……yapaılan yanlış bir atamayı benim haber yok diyecek kadar zavallılar…

 

Velhasılı seni koruduğunu, çok sevdiğini söyleyenlerin aslında kişisel ikbal ve ihtirasları, çok güzel oyun oynamaları, sizin değil kendi kişisel çıkarları içindi……

 

En güzel, en güçlü geçecek yılların paranoyak; kaotik, hal alması sizi sevenleri üzse de, yapacak bir şey yok çünkü sizde bizim size güvendiğimiz gibi onlara tüm uyarılara rağmen güvendiniz.

 

Haklı olarak diyeceksiniz ki? Neden bu kadar güvendi…..ne var…..falan – filan……

 

Allah; makama girince kör, çıkınca makamdan, lal olmayı…

Devlet ve aile terbiyesi almış,

Her şartta Devlet ve Milleti için çalışmayı becerebilenlerle bizleri dost eylesin…..

 

Saygılarımla

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.