Bugünden Sonra MHP (2)

Milliyetçilerin Yeşil Kuşak Müslümanlarıyla nikâhlanmaları MHP’lilerin AKP’lileşmelerine de yol açabilir. Bu durum ileride milliyetçileri birer tarikat-cemaat üyesi de yapar.

Aklını kullanan, sağduyu ile hareket eden bir kişi yahut toplum, bir dernek yahut parti tembellik yapmaz, bencillik yapmaz, başkalarına bağlanmaz, güdümlü yaşamaz. Çünkü bu huylar sahiplerini gülünç ve zor durumlara sokar. Ben MHP genel Devlet Bahçeli ve çevresindekilerde bu huyların olduğunu görüyorum. Göründüğü kadarıyla açıklayayım.
 
Bir kişinin milletine hizmet edebilmesi için çalışkan olması gerekir. Tembeller milletlerine hizmet edemezler, milliyetçilikleri sözde kalır. Türkiye’nin bugün siyaset sahnesindeki milliyetçileri tembeldirler, 21 yıldır yatıyorlar. Tembel olmasalardı biraz yol alırdı. Bunların siyasi çalışmalarına bakın; seçimlerden önce 20-30 gün kadar saha çalışması yaptıktan sonra bir dahaki seçime kadar kayboluyorlar, her salı TBMM grubunda 20-30 dakika konuştuktan sonra Balgat’taki genel merkez binasında çay-kahve içiyorlar. Bunların yaptığı bir iş daha var; örgütlerdeki mert, çalışkan ve fedakâr milliyetçileri görevlerinden almak, kızdıkları örgütün kapısına kilit vurmak.
 
Dikkatinizi çekmiştir; seçimlerden önce, Recep Erdoğan bir taraftan kamu görevini yaparken bir taraftan da il il gezdi, siyasi çalışmalar yaptı. Devlet Bahçeli ise Ankara’da-hiç işi olmadığı halde-bütçemizden yeteri kadar seçim yardımı aldığı halde, Erdoğan’ın beşte-altıda biri kadar bir miting yaptı, o kadar. Bahçeli’nin 24 Haziran seçimlerinde yaptığı seçim gezileri ve konuşmalarını gözünüzün önüne getirin yeter. Bahçeli sürekli Anadolu’ya çıksa, milletle hep iç içe olsa kötü mü olurdu? İyileşmez bir tembellik hastası olursanız, hayat boyu iktidar olamaz, Türk milliyetçiliğini milliyet düşmanlarına rehin vermiş olursunuz.
 
Tembellik hastalığına yakalanan birisi zorunlu olarak bencil, bağımlı ve güdümlü olur. Bu kaçınılmaz bir sonuçtur. Düşünce üretemeyen, koltuğundan kalkmayan birisi çalışan ve üretenlerin karşısında yetersiz kalır. Böyleleri statülerini korumak, egolarını tatmin etmek için hem bencilleşirler, hem de özgüven kaybına uğrarlar. Bahçeli ve çevresindekilerin tek başına seçime gidemeyişleri, astlarındaki kadroları hep baskı altında tutmaları özgüven kaybının sonucudur.
        
 
PLANLI MİLLİYETÇİLİK
 
İster meclise girememe endişesiyle olsun, ister Erdoğan-Bahçeli ikilisinin kendilerince yaptıkları bir hesap sonucu olsun, ister bizim bilmediğimiz bir projenin sonucu olarak olsun, ne olursa olsun, MHP-AKP ittifakı, başlangıcı ve bugünkü haliyle planlı/güdümlü bir ittifaktır.Ve bu ittifak adı gibi cumhur ittifakı değil, azınlık ittifakıdır. Çünkü bu ittifakta Türk milliyetçilerinin haber ve kararları yoktur.
 
Türkiye’deki siyaseten öncü milliyetçilerin iradeleri planlı hala getirilmiş ise, Türk milliyetçiliği aslını koruyamaz, günden güne dönüşür. Örneğin Osmanlıcılığa evrilir, millilikten çıkar. Bahçeli-Erdoğan ikilisi yaptıkları ittifakın süreceğini söylüyorlar. Gelecekte bu ittifakın, “Türkçecilik, milliyetçilik” gibi değerleri günah saydığını, milli değerlerimizi inkâr ettiklerini görürseniz şaşmayın. Çünkü bu ittifakın ağırlığını oluşturan siyasal İslamcılıkta milliyetçiliği ayaklar altında çiğnemek, bir ABD projesi olan “Ilımlı İslam, Yeşil Kuşak” tuzaklarıyla milli devletimizi yok etmek, bunu yaparken de İslam’ı kalkan olarak kullanmak vardır.
 
Milliyetçilerin Yeşil Kuşak Müslümanlarıyla nikâhlanmaları MHP’lilerin AKP’lileşmelerine de yol açabilir. Bu durum ileride milliyetçileri birer tarikat-cemaat üyesi de yapar. Geçmişte bazı tarikatların ağına takılan Türk milliyetçilerinin birer “mürit-mensup” olarak milli bünyemizi nasıl çürüttüklerini hatırlayın yeter. Böyle bir kapının yeniden, daha geniş açılması demek, Türkiye Cumhuriyeti’nin yönünü Ortaçağ’a dönmesi demektir. Yönünü Ortaçağ’a dönen bir devletin (yahut ulusun) yolu Ortadoğu ülkelerinden geçer. Yani: “Bizim entarili-sarıklı bir halk olma, aklımızı ve milli irademizi din baronlarına teslim etme ihtimalimiz var, uyanık olalım” demek istiyorum. Önümüzde bir tehlike daha var: Atatürk’e düşman olmak, Cumhuriyet’in bütün kurum ve kuruluşlarını yıkmak, uygarlık ve akılcılığa kılıç çekmek… Bu durum İngiltere, Amerika gibi Batılı sömürgecilerin arayıp da bulamadığı bir fırsattır. Batılı sömürgeciler böylece, bizim ellerimizle Atatürk’ten intikamlarını almış olurlar.
 
Cumhur ittifakının milliyetçileri devşirmesi demek; Anadolu’daki milli iradenin felç olması, milli devletimizin (T.C.) yıkılması, Türklerin soysuzlaştırılması, Türk kadınlarının kumalı cariyeler haline gelmesi demektir.
 
        
Arkası var
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.