30 Ağustos 2015, Pazar
Anasayfa | Künye | İletişim | Haberiniz Olsun Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Haberiniz Olsun sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Haberiniz Olsun RSSRSS
Loading
POLİTİKA
Prof. Dr. Çetin Elmas da MHP dedi
12 Mart 2011 01:02   |   Okunma: 3529   |  
“ Gazi Üniversitesi Öğretim Üyelerinde Prof. Dr. Çetin Elmas MHP milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti. „
Gazi Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden, elektrik-elektronik yüksek mühendisi Prof. Dr. Çetin Elmas MHP milletvekili aday adayı olabilmek için üniversitedeki görevinden istifa etti. Prof. Dr. Çetin Elmas aynı zamanda teknik konularda MHP Genel Merkezi'nin danışmanlığını da yürütüyordu.

PROF. DR. ÇETİN ELMAS'IN ÖZGEÇMİŞİ
Çetin Elmas 1964 yılıda dünyaya geldi. Bursa Yıldırım Beyazıt Lisesi'nde orta okulu, Bursa Demirtaş Paşa Teknik Lisesi'nde lise öğrenimini tamamladı. Gazi Üniversitesi'nin Elektrik-Elektronik bölümünden 1986 yılında mezun oldu. 1987 yılında aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans derecesi aldı. 1993'te Birmingham Üniveritesi Elektronik ve Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde, Elektronik ve Elektrik Mühendisliği doktoru derecesini aldı. 1994'te Gazi Üniversitesi'ne yardımcı doçent olarak atandı. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu.
Prof. Dr. Çetin ELMAS halen Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
Prof. Dr. ELMAS şu ana kadar 7 Doktara tezi ve 12 yüksek lisans tezi yönetmiş, halen 4 doktora tezi yönetmektedir.
Prof. Dr. ELMAS'ın motor kontrolleri ve yapay zeka konularında çeşitli çalışmaları ve 40'tan fazla yayınlanmış çeşitli makale ve tebliğleri ve 2 kitabı bulunmaktadır.Bu sitede yer alan bilgiler Haberiniz adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar 1 yorum
06.05.2011 12:03:09

Seninle gurur duyuyoruz arkadaşım,Bursa'dan Ankara'yada yetişiriz evelallah.Yolun açık olsun,dualarım seninle......
Copyright © 2015 Haberiniz Ulusal Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.