16 Eylül 2014, Salı
Anasayfa | Künye | İletişim | Haberiniz Olsun Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Haberiniz Olsun sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Haberiniz Olsun RSSRSS
Loading
POLİTİKA
Prof. Dr. Çetin Elmas MHP Genel Başkan Başdanışmanı oldu
< 11 Kasım 2011 14:22   |   Okunma: 2619   |  
Facebook Paylas
“ Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MHP Genel Başkan Danışmanlarından Prof. Dr. Çetin Elmas MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başdanışmanı oldu. „
Hayriye TURGUT

Prof. Dr. Çetin Elmas'ı tanırsınız. Ben kısaca tanıtayım size.

1964 yılında dünyaya geldi. Bursa Yıldırım Beyazıt Lisesi'nde ortaokulu, Bursa Demirtaşpaşa Teknik Lisesi'nde lise öğrenimini tamamladı. Gazi Üniversitesi'nin Elektrik-Elektronik bölümünden 1986 yılında mezun oldu. 1987 yılında aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans derecesi aldı. 1993'te Birmingham Üniversitesi Elektronik ve Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde, Elektronik ve Elektrik Mühendisliği doktora derecesini aldı. 1994'te Gazi Üniversitesi'ne yardımcı doçent olarak atandı. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu. Prof. Dr. Elmas, şu ana kadar 7 doktora tezi ve 12 yüksek lisans tezi yönetmiştir, halen 4 doktora tezi yönetmektedir. Motor kontrolleri ve yapay zeka konularında çeşitli çalışmaları bulunan Prof. Dr. Elmas’ın 40'tan fazla yayınlanmış çeşitli makale ve tebliğleri ve 2 kitabı da bulunmakta. Anlayacağınız alanında bir numaralı uzman.

Prof. Dr. Elmas bilim adamlığının yanı sıra siyasetle de yakından ilgileniyor. 12 Haziran 2011 genel seçimlerde MHP milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Çetin Elmas 7 Kasım 2011 tarihinden itibaren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı oldu.  Elmas aynı zamanda partinin Bilgi ve İletişim Merkezi Koordinatörlüğü görevini üstlendi. Partinin bilgi işlemlerinden foto film çalışmalarına hatta çağrı merkezine kadar tüm iletişim sistemlerinden sorumlu.

Geçtiğimiz genel seçimlerde MHP’nin sosyal medyada etkin olmasında da rol alan Prof. Dr. Elmas, şimdilerde partisinin hem yerel seçimlere hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik projeleri üzerine çalışıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Çetin Elmas ile Partisi’nin seçimlere yönelik çalışmaları hakkında görüştüm. Bilgi iletişim teknolojisinin milyonlarca insan tarafından kullanıldığına dikkat çeken Elmas, ABD’de yapılan Başkanlık seçimlerinde Başkan Barack Obama’nın sosyal medya mecralarıyla başkanlığı kazandığına vurgu yaparken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin de sosyal medyada daha etkin yer alacağının altını çiziyor.

MHP Genel Merkezi’nde genel seçimler öncesi hizmete açılan 444 6 647 (444 6 MHP) numaralı çağrı merkezi kurucusu olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Çetin Elmas’a merkezin son durumunu da sordum. Seçimlerde günlük ortalama 50 bin telefonun geldiğini belirten Prof. Dr. Elmas, 42 çalışanın, 24 saat görev yaptığını belirtti. Seçim döneminde çağrı merkezine partinin seçim beyannamesinin yanı sıra ülke gündemine yönelik sorular geldiğini söyleyen Elmas, görüşmelerin yoğun bilgi gereken durumlarda genel başkan yardımcılarına yönlendirildiğini ve telefonla anında yanıt verilmeye çalışıldığını vurguluyor. Aramalarla ilgili günlük ve haftalık analizler yapıldığını ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin bu analizleri yakından takip ettiğini belirten Prof. Dr. Elmas, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin çağrı merkezine gelen telefonlar arasında çok sayıda vatandaşla birebir görüştüğünü de sözlerine ekliyor. Elmas’ın anlattıklarına göre herkesin görüşlerine açık olan çağrı merkezi Milliyetçi Hareket Partisi için büyük önem taşıyor.

Hal böyle olunca yerel seçimlere geri sayımın başladığı bu günlerde belediye başkan adayları başta olmak üzere belediye ve il genel meclis üyelerinin belirlenmesinde de etkin olacak gibi görülüyor.

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın Parti Genel Sekreteri olmasının ardından Prof. Dr. Çetin Elmas’ın da MHP Genel Başkan Başdanışmanı olmasıyla Bursa’nın Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki önemi bir adım daha önce çıkıyor.

Kent Gazetesi


Bu sitede yer alan bilgiler Haberiniz adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
HÜSEYİN YENİÇERİ
Kuran'ı Anlayarak Okumak
ÖMER SAĞLAM
Nasuhi, Hakan ve İbrahimle yürütülen Türk dış politikası
CELALETTİN YAVUZ
Ermeni Diasporasının 1915’in 100. Yıl Kampanyasına Hazır mıyız? (2)
MURAT TAŞDAN
Taraf
ALİ ALPARSLAN
MHP Fotoğrafı
ÖZCAN YENİÇERİ
Obama’nın IŞİD Plânı ve Türkiye
MUSTAFA BİROL CEVİZOĞLU
Işid Türk Rehineleri Öldürür mü?
ALİ BADEMCİ
Atatürk’ün Şeceresi
SERVET ŞAHİN
Neo 28 Şubat'in Apoletsiz Osmanlı Paşaları
FEVZİ KÜÇÜKKAHVECİ
PKK’nın Bildiğini, Asker Bile Bilmiyor!
ÖZCAN PEHLİVANOĞLU
Devleti Sorgulamak Ne Haddime!
SEMRA MERT GÖKALP
Bi pırt yaptım karşıki dağ yıkıldı(Osmanlıyı Diriltirkene!)
METİN BOŞNAK
“Münevver” ve “Aydın”dan Kurtulmak
ŞÜKRÜ ALNIAÇIK
Saddam Çukuru Politikası!
FADİME NURAN BOZTOPRAK
Zil Çaldı
ALPAYDIN EROĞLU
Haldır Huldur Gidişten Cihan Devletine!
MAHMUT EMİN
Küçük Bir Analiz, Bir-İki Teklif
MEHMET BACAKSIZ
17-25 Aralık Operasyonları Hükümete Darbe Teşebbüsü mü, Yolsuzluk Operasyonu mu?
MEHMET SAYIN
Biz miyiz Ulan Ülkenin Jandarması!
NURULLAH AYDIN
Kim Aydınlatacak?
NAZIM PEKER
Düşman Kardeşlerin IŞİD İttifakı
ŞEVKET APUHAN
Derin Ekonomi, 2001 Krizi ve MHP
GEVHER DEMİRKAYA AKTAŞ
Bağımsızlık Yolunda İlk Kurşun Hasan Tahsin
HARUN KILIÇ
Bir Yarbayımız Kuveytlileri Öldüresiye Dövdü
BURAK ÖZCAN
AKP’nin Geleneksel Seçim Rüşvetleri Şenlikleri
SAKİN ÖNER
Kurum Kültürü ve Öğretmen Rotasyonu
FATİH ERGİN
Osmanlı Ocakları mı? BOP Ocakları mı?
H. NURCAN YAZICI
Trabzon’da Bir Bakan; Erdoğan Bayraktar!
Copyright © 2014 Haberiniz Ulusal Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.