17 Nisan 2014, Perşembe
Anasayfa | Künye | İletişim | Haberiniz Olsun Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Haberiniz Olsun sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Haberiniz Olsun RSSRSS
Loading
POLİTİKA
Prof. Dr. Çetin Elmas MHP Genel Başkan Başdanışmanı oldu
< 11 Kasım 2011 14:22   |   Okunma: 2137   |  
Facebook Paylas
“ Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MHP Genel Başkan Danışmanlarından Prof. Dr. Çetin Elmas MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başdanışmanı oldu. „
Hayriye TURGUT

Prof. Dr. Çetin Elmas'ı tanırsınız. Ben kısaca tanıtayım size.

1964 yılında dünyaya geldi. Bursa Yıldırım Beyazıt Lisesi'nde ortaokulu, Bursa Demirtaşpaşa Teknik Lisesi'nde lise öğrenimini tamamladı. Gazi Üniversitesi'nin Elektrik-Elektronik bölümünden 1986 yılında mezun oldu. 1987 yılında aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans derecesi aldı. 1993'te Birmingham Üniversitesi Elektronik ve Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde, Elektronik ve Elektrik Mühendisliği doktora derecesini aldı. 1994'te Gazi Üniversitesi'ne yardımcı doçent olarak atandı. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu. Prof. Dr. Elmas, şu ana kadar 7 doktora tezi ve 12 yüksek lisans tezi yönetmiştir, halen 4 doktora tezi yönetmektedir. Motor kontrolleri ve yapay zeka konularında çeşitli çalışmaları bulunan Prof. Dr. Elmas’ın 40'tan fazla yayınlanmış çeşitli makale ve tebliğleri ve 2 kitabı da bulunmakta. Anlayacağınız alanında bir numaralı uzman.

Prof. Dr. Elmas bilim adamlığının yanı sıra siyasetle de yakından ilgileniyor. 12 Haziran 2011 genel seçimlerde MHP milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Çetin Elmas 7 Kasım 2011 tarihinden itibaren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı oldu.  Elmas aynı zamanda partinin Bilgi ve İletişim Merkezi Koordinatörlüğü görevini üstlendi. Partinin bilgi işlemlerinden foto film çalışmalarına hatta çağrı merkezine kadar tüm iletişim sistemlerinden sorumlu.

Geçtiğimiz genel seçimlerde MHP’nin sosyal medyada etkin olmasında da rol alan Prof. Dr. Elmas, şimdilerde partisinin hem yerel seçimlere hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik projeleri üzerine çalışıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Çetin Elmas ile Partisi’nin seçimlere yönelik çalışmaları hakkında görüştüm. Bilgi iletişim teknolojisinin milyonlarca insan tarafından kullanıldığına dikkat çeken Elmas, ABD’de yapılan Başkanlık seçimlerinde Başkan Barack Obama’nın sosyal medya mecralarıyla başkanlığı kazandığına vurgu yaparken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin de sosyal medyada daha etkin yer alacağının altını çiziyor.

MHP Genel Merkezi’nde genel seçimler öncesi hizmete açılan 444 6 647 (444 6 MHP) numaralı çağrı merkezi kurucusu olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Çetin Elmas’a merkezin son durumunu da sordum. Seçimlerde günlük ortalama 50 bin telefonun geldiğini belirten Prof. Dr. Elmas, 42 çalışanın, 24 saat görev yaptığını belirtti. Seçim döneminde çağrı merkezine partinin seçim beyannamesinin yanı sıra ülke gündemine yönelik sorular geldiğini söyleyen Elmas, görüşmelerin yoğun bilgi gereken durumlarda genel başkan yardımcılarına yönlendirildiğini ve telefonla anında yanıt verilmeye çalışıldığını vurguluyor. Aramalarla ilgili günlük ve haftalık analizler yapıldığını ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin bu analizleri yakından takip ettiğini belirten Prof. Dr. Elmas, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin çağrı merkezine gelen telefonlar arasında çok sayıda vatandaşla birebir görüştüğünü de sözlerine ekliyor. Elmas’ın anlattıklarına göre herkesin görüşlerine açık olan çağrı merkezi Milliyetçi Hareket Partisi için büyük önem taşıyor.

Hal böyle olunca yerel seçimlere geri sayımın başladığı bu günlerde belediye başkan adayları başta olmak üzere belediye ve il genel meclis üyelerinin belirlenmesinde de etkin olacak gibi görülüyor.

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın Parti Genel Sekreteri olmasının ardından Prof. Dr. Çetin Elmas’ın da MHP Genel Başkan Başdanışmanı olmasıyla Bursa’nın Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki önemi bir adım daha önce çıkıyor.

Kent Gazetesi


Bu sitede yer alan bilgiler Haberiniz adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
ÖZCAN PEHLİVANOĞLU
Ermeni Meselemizi Anlamadık...
ALİ BADEMCİ
MHP-CHP Üzerine
SERBEST KÜRSÜ
Meram'ın Sessizliği!
ŞÜKRÜ ALNIAÇIK
2015 “Ülküdaşlık ve Sevgi Yılı” Olsun!
GAZİ KARABULUT
Ergenekon Kalmadı Ötüken Alır mıydınız?
MUSTAFA CEMİL KILIÇ
Bir Yılda Üç Kez Doğan Peygamber
ÖMER SAĞLAM
Mut’a Nikâhı, Şiilik, Kermatilik ve Komünizm
CELALETTİN YAVUZ
Başbakan Erdoğan’ın ‘Demorasi Anlayışına’ Alışmak!
NURULLAH ÇETİN
'Türk' Kelimesinin 'Kanun ve Nizam Sahibi' Anlamı
FUAT YILMAZER
Engin Alan Sessizliği
ÇAPAR KANAT
Bazı Tarımsal Yatırımlarda Sıfır Faizli Krediler Yeniden Başlatıldı
ALİ EMRE SUCU
Kadına Şiddet
MUSTAFA ÖNDER
Fırıldak ve Komplocu Dediğin…
MEHMET BACAKSIZ
Davutoğlu-Erdoğan İkilisi Memleketi Felakete Götürüyor
MURAT GEDİK
Yok öyle dalkavukluk
MAHMUT EMİN
Mısır, 529 İdam Kararı, Dış Politika ve Türk;
AFŞAR ZEYBEKOĞLU
Mustafa Kafalı İle Bütün Türkler Bir Ordu!
ÖZCAN YENİÇERİ
İddialar Vahimdir Ciddiye Alınmalıdır
FATİH ERGİN
Türkiye Makyavelizm’in kalesi mi oluyor?
ALPAYDIN EROĞLU
Oy Oranları Nasıl Gerçekleşiyor!
NAZIM PEKER
AYM, Başbakanı Neden Kızdırıyor?
SAVCI ÇELEBİ
Sözümüz Atsız'ca Yamtar Olandan Yanadır
ALPEREN BURAK
Hoca Ata - Prof. Dr. Mustafa Kafalı
MURAT TAŞDAN
Türk Ökünmeleri...
YAŞAR KİRAZ
Biz Türk’üz, Bize Bir Şey Olmaz(!)
ALEV EREN
Kılıçdaroğlu'na Atılan Yumruk!
BURAK KILIÇASLAN
Terör Örgütü’nün Has Militanı; Hasan Cemal!
Copyright © 2014 Haberiniz Ulusal Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.