31 Ağustos 2015, Pazartesi
Anasayfa | Künye | İletişim | Haberiniz Olsun Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Haberiniz Olsun sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Haberiniz Olsun RSSRSS
Loading
POLİTİKA
MHP’de Belediye Başkan adayı kim olacak?
21 Eylül 2012 03:49   |   Okunma: 956   |  
“ MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, il divan kurulu toplantısı yapmak üzere Bolu’ya geldi. Parti binasında yapılan basın açıklaması sonrası Gazelle Otel’de toplanan İl ve İlçe yöneticileri, yerel seçimler öncesi yol haritasını çizdi. Toplantı öncesi Bolu Express’e konuşan Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Bolu’da Belediye Başkanlığı için sürpriz isimlerin çıkabileceğini işaret etti. „

Yerel seçim tarihlerinin netleşmesinin ardından, siyasi partileri de seçim telaşı sardı. Aday belirleme süreçlerinin başladığı partilerden biri olan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu  il teşkilatı, pazartesi günü Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ı ağırladı. Öncelikle il binasında bir basın toplantısı düzenleyen Durmaz ve İl İlçe yöneticileri daha sonra, divan kurulu toplantısı yapmak üzere Gazelle Otel’de bir araya geldi. Toplantı öncesi Bolu Express’e konuşan Sadir Durmaz, kamuoyunda konuşulan mevcut aday isimlerinin dışında sürpriz isimlerinde olabileceğini söyledi. MHP, adaylarını Genel Merkezce yapılacak kamuoyu yoklaması ile belirleyecek.

“Bolulular bu eziyetten kurtulmalı”


Durmaz, genel merkezce yerel seçimler için yapılan çalışmaları, il, ilçe yöneticileri ile paylaşmak üzere toplandıklarını belirtti. Genel Başkan Yardımcısı Bolu’da karşılaştığı manzara sonrası şaşkınlığa uğradığını da dile getirerek “ Özellikle teşkilat binamızın olduğu İzzet Baysal Caddesinde ki görüntü çok kötü bir görüntü idi. Umarım Bolulular bundan biran evvel kurtulurlar.” dedi.

“Seçime en hazır partiyiz”

Biz, yerel seçimlerin en iddialı partilerinden biri olacağız. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da seçime en hazır partiyiz.” diyen Sadir Durmaz, aday belirleme yöntemi ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:  

Biz, resmi takvimin dışında, bugünden çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. En kısa sürede de tüm illerimizde adaylarımızı belirleyerek, yoğun bir tempoyla çalışma yapacağız. Aday belirleme konusunda, Genel merkez olarak, bir kamuoyu yoklaması yapacağız. Bu araştırmanın sonucunda vatandaşın sevgisini teveccühünü kazanmış siyasilerin kim olduğunu belirleyeceğiz. Sonrasında teşkilatlarımızın fikirlerini alacağız. Sonrasında ortak bir kararla adayımızı belirleyeceğiz.

“Sürpriz isimler çıkabilir”

Bolu kamuoyunda, Belediye Başkanlığı aday adaylığı için adı geçen, İl Başkanı Mustafa Ramazan, geçtiğimiz dönem milletvekili olan Murat Yapıcı ve Karacasu Belde Başkanı Celal Beydili dışında da sürpriz isimlerin çıkabileceğini belirten Durmaz, “kamuoyu yoklaması sonrası isim netleşecek.” dedi.  Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Durmaz, sözlerine “Bugüne kadar aldığımız en yüksek oyu alacağız.” İfadeleri ile son verdi. 

Bolu Ekspres

Bu sitede yer alan bilgiler Haberiniz adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2015 Haberiniz Ulusal Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.