22 Yıl Sonra Yürüdü!

22 Yıl Sonra Yürüdü!
Lakin Şeymanur pes etmedi. Sosyal medyadan yaptığı yardım çağrısını AHBAP duydu. Az çok demeden yüzlerce kişi yardımda bulundu. Şeymanur'a yeni protez bacaklar takıldı. Ve Şeymanur 22 yaşında, İstiklal Caddesi'nde ilk adımlarını attı. Tek başına yürüyebilmenin tadını çıkardı... 

22 yaşındaki Şeymanur Tekin geçen yıl sosyal medya hesabından yardım çağrısı yapmış ve şöyle seslenmişti:

"Annem hamileyken doktor tarafından kullandırılan iğneler yüzünden bacaklarım zarar görüş şekilde doğdum. 15 yaşıma kadar dizlerime basarak yürüdüm. Benim için hayat oldukça zor ve kısıtlı olmasına rağmen, tekerlekli sandalyemde oturup izlediklerimden ibaret saymadım hiç bir şeyi. Bacaklarım düzeltilebilir umuduyla gittiğim bir doktor, bacaklarımın kesilerek protez kullanmamı uygun gördü. Protez nedir, nasıldır hiç bilmezken çok büyük bir umutla sarıldım son şansıma, ama hiç bir şey hayal ettiğim gibi olmadı. Ailemin maddi durumu, bana devletin ödediği kullanışsız protezlerden almaya yetti. Yıllardır aynı protezi kullanıyorum ve evin içinde bile zor yürüyorum. İhtiyacım olan tek şey maddi manevi destek, bunun için valilik onaylı bir hesap açtırdım. Lütfen bana yardım eder misiniz?"

Yardımına AHBAP koştu

Paylaşımı gören Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP platformu Erzurum üyeleri durumu Haluk Levent'e bildirdi. Daha sonra Haluk Levent'in olayı yine sosyal medya üzerinden duyurmasıyla valilik onayıyla çılan Şeymanur Tekin'in hesabına binlerce kişi yardımda bulundu. Yeterli para toplanınca da Şeymanur yeni protezler için Erzurum'dan İstanbul'a geldi. Buradaki testler sonucu kendisi için özel olarak hazırlanan, diz eklemi mikro işlemcili protez bacakları kullanmaya başlayan Şeymanur yaklaşık bir aylık rehabilitasyon süreci geçirdi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.