51 yıllık muhtar yeniden aday oldu

51 yıllık muhtar yeniden aday oldu
Manisa Turgutlu’da yaşayan Yılmaz Yener, yaklaşık 4 bin seçmenin bulunduğu Altay Mahallesi'nde 1968 yılından beri muhtar. Görevini yarım asırdır kesintisiz sürdüren Yener, bir kez daha aday oldu.

“BEN DE MUHTARLIK MEZARA KADAR”

Yener, 51 yıl önce arkadaşlarının ısrarıyla muhtarlık seçimlerine girdiğini söyledi.

Girdiği ilk yarışı kazandığını dile getiren Yener, "Böylelikle 1968'den bu yana kesintisiz bir şekilde seçimlerde hep kazandım ve muhtar olarak görevimi sürdürdüm" diye konuştu.

Sonraki süreçte mahallelinin kendisinden büyük memnuniyet duyduğunu ve görevi sürdürmesini talep ettiğini dile getiren Yener, muhtarlığın şerefli ve kutsal bir iş olduğunu belirtti.

Yarım asırdır özellikle garibanlara destek olmaya çalıştığını anlatan Yener, "Fedakarlık gerektiren bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Mahallelinin sevgisini kazandım. Kimsenin kalbini kırmadım" diye konuştu.

“HALK BENİ İSTİYOR”

Martta yapılacak yerel seçimde yeniden aday olduğunu vurgulayan Yener, "Yaşımın ilerlediğinin farkındayım. Nabız yokladım, halk beni istiyor. Bu yüzden tekrar aday olmaya karar verdim. İnşallah bende muhtarlık mezara kadar, yani Allah ömür verdiği yere kadar bu göreve devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

“KENDİMİ BİLDİM BİLELİ MUHTAR”

Altay Mahallesi sakinlerinden Ahmet Şen de Yener'in çok sevilen bir kişi olduğu söyledi.
Yener'in mahalleye çok hâkim olduğunu vurgulayan Şen, "Her sokakta, her kapıda, her dükkanda kim var iyi bilir. Halkın ona büyük bir teveccühü var. Kendimi bildim bileli burada muhtar, bu seçimlerde yeniden muhtar seçileceğini düşünüyorum" dedi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.