Antalya’da orman yangını

Antalya’da orman yangını
Mavikent Mahallesi Yenicepınar mevkisinde, Papazkoyu’nda saat 11.00 sıralarında başlayan yangın, geniş bir alanda devam ediyor.

resim1_6134354

Rüzgarın etkisiyle seraların bulunduğu alana doğru ilerleyen yangına Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan müdahale ediyor.

resimid_61343531_6134353

‘YERLEŞİM YERLERİ TEHDİT ALTINDA DEĞİL’

Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri seralara yakın noktada başlayan yangının, bölgenin sarp olması ve rüzgarın sık sık yön değiştirmesi nedeniyle kontrol altına alınmakta zorlanıldığını aktardı. Jandarma ekiplerinin bölgede güvenlik önlemleri aldığını kaydeden yetkililer, yangının yerleşim yerlerini değil, sera alanlarını tehdit ettiğini belirtti.

resim3_6133586

‘EVLERE ULAŞMAMASI İÇİN ÇABA SARF EDİLİYOR’

Kumluca Belediye Başkanı AKP’li Yusuf Göven de hızla olay bölgesine gittiklerini belirtti. Yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz net bir bilgi sahibi olmadığını aktaran Başkan Göven, rüzgarın etkisiyle yangının sürekli yön değiştirdiğini vurguladı. Ekiplerin yangını kontrol altına alabilmek için yoğun çaba sarf ettiğini kaydeden Başkan Göven, orman içerisinde kalan tarım alanlarının zarar gördüğünü anlattı. Başkan Göven, “Olay mahallindeyiz. Şu an seralarda zarar var. Ama evlere ulaşmaması için çaba sarf ediliyor” dedi.

resim2_6133587

DEHŞET FOTOĞRAFLAR

Yangının boyutu ise vatandaşlar tarafından çekilen fotoğraflara yansıdı. Rüzgarın etkisiyle ilerleyen yangına 50 arazöz, 4 amfibi uçak, 7 helikopter ve 6 dozer ile müdahale edilirken, bölgeden çekilen fotoğraflar da yangının boyutunu gözler önüne serdi.

resim3_6134734

resim1_6134727

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.