Foça Gezilecek Yerler

Foça Gezilecek Yerler
Özellikle yerli turistlerin bir hayli ilgisini çeken Eski ve Yeni Foça, tarihi, taş, Rum evleri ile gelenleri büyülüyor.

Peki Eski Foça sadece tarihi evlerinden mi ibaret. Tabii ki hayır. Foça’da gezilecek görülecek onlarca yer var. İster çift olarak gelin ister arkadaş grubunuzla. Bu tatil beldesin harika restoranlar, şahane plajlar ve birbirinden güzel noktalar var. Gelin Foça gezilecek yerler nereler kısaca bir göz atalım.

Foça Merkezi ve Sahil Yolu

Aslında Foça’da gezilecek yerlerin büyük bir çoğunluğu merkezinde bulunuyor. Foça kalesi de burada, tarihi Foça evleri de ve şirin Foça sokakları da burada. Yani telefonunuzun şarjı tam olsun çünkü bol bol fotoğraf çekileceksiniz burada. Sonrasında ise bir dondurma yemeyi unutmayın. Nerede dondurma yenir diye hiç sormayın. Kuyruğu takip edin zaten o sizi dondurmacıya ulaştıracak.
Peki Foça’ya gelmişken denize girmemek de olmaz elbette. Eski Foça ile Yeni Foça arasında kalan onlarca güzel koy ve plaj var. Bunlar arasında çok bilinen birkaç tanesinin ismini belki sizler de duymuşsunuzdur. En bilinen Foça plajları arasında Hanedan geliyor. Hem otel hem de plaj olarak hizmet veren tesis, Foça’nın en eskilerinden.

Bununla birlikte kamp yapmak isteyenler için ise Sazlıca kamp alanı ve Acar kamping iyi bir alternatif sunabilir. Bunlar ücretli ama. Ücretsiz bir şey arıyorsanız Foça merkeze çok yakın olan İngiliz burnu ilk tecihiniz arasında olsun.

Biraz eğlenceli bir beach arayan gençleri ise Şamata, Voodoo, Mambo beach clublara alalım. Hem denizin hem de eğlencenin tadını çıkarın burada.

Tüm bunların yanında biraz daha lokal bir şeyler deneyimlemek isteyen tatilciler ise Kozbeyli Köyüne mutlaka uğrasın. Şakir’in kahvesinde de bir dibek kahvesi yudumlasın.

Foça gezi rehberi kısaca bu şekilde. Tatilinizi değerlendirmenin en iyi yollarından biri de Foça.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.