​Foça Hakkında Kısa ve İnce Detaylar Nelerdir?

​Foça Hakkında Kısa ve İnce Detaylar Nelerdir?
Hem yeni hem de eski Foça’da sadece deniz manzarasını değil, gün batımının ve gün doğumunun eşsiz güzelliğini izleyebilirsiniz. Foça, geçmiş tarihten bugüne kadar oldukça dikkat çekmiş.
Bir ege tatil beldesi olan Foça, antik çağın İyonya döneminden bu yana var olan bir yer. Ve tarihi geçmişinde fok balıklarıyla ünlü olduğu için, ismi de fok (Phokia) balıklarından gelmiş. Fok balıkları oldukça bölgede azalsa da Siren kayalıklarına gittiğinizde ise fok balıklarını görme şansınız hala var.

Şimdilerde “Yeni Foça” denilen yere, her ne kadar Yeni Foça’da dense de Foça’nın peç çok yerinde hala antik çağ döneminin kokusunu içinize çekebilirsiniz. Bir Şeytan Hamamı ve Kybele Tapınağı’na gittiğiniz zaman hala tarihin o koca ihtişamını görebiliyorsunuz. Sadece tarih değil denizi de harika ve mis gibi bir havası var. Gün içerisinde yorulduğunuz zaman, hemen leziz bir Çökertme Kebabı yemeye gidebilirsiniz. Foça halkına konaklamak için bir yer sorduğunuzda ise size ilk önce Foça Otel 1887 ‘yi tavsiye edeceklerdir.

Foça Otel 1887 Hakkında Bilgi 

Denize 30 metre kadar uzaklıkta ve konum itibariyle Foça’nın merkezinde bulunuyor. 2017 yılında açılmış bir otel olmasına rağmen kapısı hala tarihin esrarengiz güzelliğini taşıyor ve bir taş bina. Otelde anne kahvaltısı yapıyor, babaanne ve annelerimizin geçmişte kullandıkları, eşleriyle birlikte "bir yastıkta kocayalım" diye işledikleri uzun kanaviçe yastıklarda uyuyabilirsiniz. Ayıca otel size ücretsiz bisiklet veriyor ve gün içerisinde Foça turuna çıkabiliyorsunuz.

Foça Otel 1887 Oda İmkanları Neler?

Foça Otel 1887 Oda İmkanlarıdahilinde çok rahat bir ortamla karşı karşıya kalacağınız bir yer.
  1. Yataklar:Antika odalarda kanaviçe yastık var ve antika yatak başlıkları bulunuyor. Diğer odalarında bir o kadar gösterişli ve güzel döşendiğini görebilirsiniz.
  2. Oda Zeminleri:Antika odalarda yerler ağaçtan, balkonlu odaların yerleri laminattan yapılmış.
  3. Banyo:Banyoda kullanılmak üzere için ücretsiz şampuan, duş jeli ve saç kremi her gün bittikçe yenileniyor ve her birey için banyo havlusuyla birlikte saç havlusu, ayak havlusu ve terlik veriliyor.
  4. Manzara:Balkonlu ve havuz manzaralı odalar mevcut ve 3 kişilik odalarda Arnavut kaldırımlı sokağı görebiliyorsunuz. Evlerin önünde gül ve zakkum ağaçları bulunduğu gibi ayrıca zeytin, limon ve mandalina ağaçları da mevcut.
  5. Klima:Odalarda klima var ve eğer ki klima kullanmak istemezseniz, tavan vantilatörü de mevcut. Detaylar için https://www.focaotel1887.com/iletisim/ sayfasından bilgi alabilirsiniz...
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.