Hasta çocukların Çiğdem annesi

Hasta çocukların Çiğdem annesi
Çiğdem Kuzucu, lösemi hastası tek çocuğu Erdi Berkay Gülmez'i 6 yıl önce 19 yaşındayken kaybettikten sonra oğlunun adını yaşatmak için Türkiye genelinde 80 kütüphane açtı. Kuzucu, yetişkin lösemi hastalarına dikkat çekmek ve nakil bekleyen sayısız hastaya yardım etmek için de (hasta ve hasta yakınlarına) sosyal medya üzerinden "1000 Gönüllüden 1'i de Sen Olur Musun?" grubunu kurdu. Oğlunu kaybedince hasta çocuklara annelik yapan Kuzucu, hastane hastane dolaşarak hasta ve hasta yakınlarının koruyucu meleği oldu. Kuzucu grup içinde yapılan oylamada Ankara'da yılın annesi seçildi. Her anne özel her anne mukaddestir ama kendi çocuğu ile başka çocuklara annelik yapan, hasta çocuğu ile mücadele veren, evladına hem anne hem baba olup tek başına büyüten yokluk çeken hastalık çeken anneler, 1000 Gönüllüden 1'i Sen Olur Musun? Sayfasından oylamaya alınarak yılın annesi belirlendi. Türkiye engelinde yapılan oylamada Aydın'da yaşayan Filiz Emirhan Yaşar yılın annesi seçildi. Oylamada Ankara bazında birinci olarak yılın annesi seçilen Çiğdem Kuzucu SABAH Ankara'yı ziyaret etti. 6 yıl önce kendi elleriyle toprağa verdiği evladı gibi sevdiği lösemili çocukları ve annelerini yanına alarak gazetemize gelen Kuzucu, "Karnımda doğum izlerim olduğu sürece ben bir anneyim" dedi.

EVİNİ HASTA YAKINLARINA AÇTI

Kanser sadece çocuk hastalığı değil yetişkinler de var diyen Çiğdem anne iş çıkışı hastaneleri ve şefkat evlerini ziyaret ederek hasta ve hasta yakınlarına yardımcı oluyor. Onlar için moral geceleri düzenleyen Çiğdem anne şehir dışından gelen kalacak yeri olmayan hasta yakınlarına da evinin kapılarını sonuna kadar açıyor.

GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Yılın annesi seçilen Çiğdem annenin Anneler Günü mesajı ise şöyle: Anneniz hayatta ise ona sarılın, öpün ve onu sevdiğinizi söyleyin. Annesi olmayan annesiz çocuklara annelik yapan, evladına hem annelik hem de babalık yapan babaların, doğum yapmış şu an yanı başında evladı olan hem de evladını kaybetmiş ama annelik duygusunu tatmış bütün annelerin, küçük yaşta annesini kaybedip kardeşlerine annelik yapmak zorunda kalan küçük annelerin Anneler Günü'nü kutluyorum. Karnımda doğum izlerim olduğu sürece ben bir anneyim. Günümüz kutlu olsun"
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.