İstanbul'da trafik durma noktasına geldi!

İstanbul'da trafik durma noktasına geldi!
Sağanak yağışın etkili olduğu İstanbul'da sabah saat 09:16 itibariyle yoğunluğu yüzde 72'ye ulaşan trafik, İstanbullulara zor anlar yaşattı.

İstanbul’da dün akşam saatlerinden itibaren etkisi devam eden yağış ve şiddetli fırtına İstanbullulara zor anlar yaşatırken kent trafiğini olumsuz yönde etkiledi. Sabah saatlerinde işe gitmek için erken saatlerde yola çıkan İstanbullular, yağışın etkisiyle uzun süre trafikte zor anlar yaşadı. Sabah saatlerinde etkisini daha da arttıran rüzgar ve yağış, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) haritasında trafik yoğunluğu, yüzde 72'ye ulaştı.

Meteoroloji dün yaptığı açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre, bu akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde görülecek sağanağın, il genelinde salı gece saatlerine kadar kuvvetli (60-100 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadelerine yer vermişti.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.