Minareye asılan AKP bayrağı ile ilgili inceleme başlatıldı!

Minareye asılan AKP bayrağı ile ilgili inceleme başlatıldı!
Aydın’da Kırsal Haydere Mahallesi'ndeki Eski Camii'nin minaresine, AKP bayrağının asıldığını gören vatandaşlar, fotoğrafını çekerek, sosyal medya hesaplarından paylaştı. Tepkiler üzerine parti bayrağını indirip, yerine Türk bayrağı asıldı.

AKP AYDIN İL TEŞKİLATINDAN AÇIKLAMA
AKP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Bozdoğan ilçesindeki Eski Camii'nin minaresine, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce AKP  bayrağı asılmasıyla kendilerinin bir ilgisininin bulunmadığını açıkladı. Özmen, "AK Parti ile alakası yok. Tanımadığımız biri, gece yarısı minareye bayrak asmış. Birileri de gün ağarınca resim çekmiş. Partimize karşı bir algı yürütülmeye çalışılmaktadır. AK Parti bayrağının yerine de Bozdoğan teşkilatımızca Türk bayrağı asılmıştır" dedi.Özmen, "AK Parti ile alakası yok. Tanımadığımız biri, gece yarısı minareye bayrak asmış. Birileri de gün ağarınca resim çekmiş. Partimize karşı bir algı yürütülmeye çalışılmaktadır. AK Parti bayrağının yerine de Bozdoğan teşkilatımızca Türk bayrağı asılmıştır" açıklamasında bulundu. 

İNCELEME BAŞLATILDI
CHP'nin 31 Mart yerel seçimi için Bozdoğan Belediye Başkanı adayı Salim Tümer Apaydın ise dini mabetlerin seçime alet edilmesini doğru bulmadıklarını söyledi.

Aydın İl Müftüsü Ercan Aksu da "Bu olay, Bozdoğan İlçe Müftülüğü'nün de bilgisi dışında gelişmiştir. Minare camiden tamamen bağımsız ve ayrı olunca vatandaşın birisi asmış ama sonrasında kaldırılmış. Bunda herhangi bir kasıt yok; ancak yine de konuyla ilgili inceleme başlatacağız. Minare camiden ayrı da olsa İslam'ın sembolü olduğu için hassas bir durumdur, dikkat edilmesi gerekir" dedi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.