Restore edilen camii çürümeye başladı

Restore edilen camii çürümeye başladı
1882 yılında yapıldığı ve yaklaşık 200 yıllık olduğu tahmin edilen Savran caminin restore edilen duvarları yıkılmaya başladı.

Dış duvarlarının sıvalarının dökülmeye başladığı Caminin iç duvarlarının ve süslemelerinin dökülmesinden endişe eden mahalle sakinleri caminin yeniden aslına uygun restore edilmesini istiyor.

2010 yılında Aydın Vakıflar müdürlüğü tarafından restore edilen ve uzay çatı ile üzeri kapatılan caminin duvarlarına yağmur gelmemesine rağmen 6 yılda dökülmesine tepki gösteren vatandaşlar restorasyon sırasında duvarlarda camiden çıkarılan eski toprağın kullanıldığını iddia etti.

Aydın Vakıflar bölge müdürlüğünden kontrol mühendislerinin camide inceleme yaptığını ve dökülen yerleri tespit ettiklerini ifade eden vatandaşlar çalışmaların en kısa zamanda başlatılmasını ve yeni yapılacak duvar sıvalarının yeni toprakla yapılmasını istedi.

Çivril’e yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Savran mahallesinde bulunan caminin duvarlarının yıkılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri duvarların, restorasyon sırasında camiden çıkan toprakların kullanılmasından kaynaklandığını iddia etti.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.