Suat Telatar vefat etti

Suat Telatar vefat etti

Konya'da Ülkücü camianın sevilen isimlerinden Suat Teletar vefat etti. Merhum Suat Telatar bugün Yazır Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Yazır Mezarlığı'na defnedilecek. Suat Telatar, Konya’nın eğitim camiasından siyasetine, iş dünyasından kültürüne mütevazi yapısı ile büyük emek veren bir isimdi. Merhum Suat Telatar'a Allah'tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederiz.

SUAT TELATAR KİMDİR

Suat Telatar 1950 yılında Pazar Aktepe köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Pazar’da tamamladıktan sonra Rize öğretmen okulunu bitirdi. Antalya Korkuteli’nde öğretmen iken Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü sınavlarını kazandı. Fen bilimleri öğretmeni olarak 1974’de mezun oldu. Konya’da öğrenci harekete katıldı.
 
Telatar, 1970’li yıllarda Pazar Ülkü ocağını teşkilatlandırdı. Siyası partilerin seçim çalışmalarını bizzat yürüttü. 1980 yılında pazarda evi kurşunlandı. Olaydan yara almadan kurtuldu.

Konya’da bir dönem öğretmenlik yaptıktan sonra ayrılarak ticarete atıldı ve emekli olduktan sonra Konya’ya yerleşti. Bir ara Konya Şıh Sadrettin Mahallesi Muhtarı oldu. Konya Ülkücü hareketin 78 kuşağının temsilcilerinden olan Telatar, Konya Ahde Vefa Turan Derneğinin kurucularında olup belirli aralıklarla Konya’da Ömer Ay ve Ökkeş Şendiller’le bir araya gelirdi.

Evli, biri kız üç çocuk babası Suat Telatar, kalp krizi sonucu vefat etti...

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.