Şule Çet soruşturmasında yeni gelişme ve bir babanın feryadı!

Şule Çet soruşturmasında yeni gelişme ve bir babanın feryadı!
Şule Çet 29 Mayıs 2018'de 20 katlı bir plazadan şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybetti. Şüpheliler serbest bırakıldı, daha sonra kamuoyu baskısıyla tekrar gözaltına alındı.

Lüks bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Şule Çet’in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesinin hazırladığı raporunun ardından savcılık tekrar harekete geçti.

'DNA TOKALAŞMAYLA GEÇMİŞ OLABİLİR'

Genç kızın alıkonulduğu, tecavüze uğradığı ve ardından plazadan atılarak öldürüldüğü düşünülen bu vahşi davada yeniden ifadeler alındı. Baba Çet ise hiç durmadan sesini duyurmaya çalışıyor ve adalet istiyor.Çet’in el tırnaklarında DNA örneği tespit edilen Berk Akand, “Bana ait olan DNA tokalaşmayla geçmiş olabilir” savunması yaptı.

Neler olmuştu?

Şule Çet, 29 Mayıs 2018’de lüks bir plazananı 20. katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybetti. Aynı dairede bulunan Çet’in patronu Çağatay Aksu ve arkadaşı Berk Akand, gözaltına alındı. İki kez nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüpheliler, her ikisinde de hâkim tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı. Ancak bu süreçte Ankara Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı otopsi raporunda Şule Çet’in saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

BABA FERYAD EDEREK ADALET İSTİYOR

Hayatını kaybeden genç kızın babası sesini duyurmaya çalışıyor ve adalet istiyor. Sosyal medya dahil tüm imkanlarıyla mücadele eden baba, eşinden sonra kızını da kaybetmenin acısıyla bunu yapanlardan hesap sorulmasını talep etti.

BABA ÇET: NE ZAMANDAN BERİ TOKALAŞIRKEN DNA GEÇİYOR?RAPOR DOSYAYA GİRDİ SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Hürriyet'in haberine göre; haklarında tekrar gözaltı kararı çıkarılan Çağatay Aksu ve Berk Akand Ankara 2. Sulh Ceza Hâkimliği’nce “Cinsel amaçlı cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, nitelikli cinsel saldırı” suçlarından 14 Temmuz’da tutuklandı. Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi’nin hazırladığı rapor, kısa bir süre önce soruşturma dosyasına girdi. Raporda Çet’in el tırnaklarından alınan iki DNA örneğinin şüpheli Berk Akand’a ait olduğu belirtildi.

'BERK ODADA DEĞİLDİ'

Savcılık, dosyaya giren rapor nedeniyle yeniden iki şüphelinin ifadesine başvurdu. Şüpheli Çağatay Aksu, Çet’in tırnaklarında Berk Akand’a ait DNA örneklerinin tespit edilmesiyle ilgili olarak “Ben Emniyet birimlerinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında ve Sulh Ceza Hakimliğinde ifade verdim. O ifadem doğrudur. Olay anında Şule Çet’i aşağıya düşerken kurtarmaya çalışan benim. Berk Akand, Şule Çet’in aşağıya düşme anında odada değildi. Nasıl çıktığını bilmemesi” dedi.‘ŞİŞELER ALINMIŞ OLABİLİR’

Savcının, video kayıtlarında içki şişelerinin görünmesine rağmen yapılan incelemede içki şişelerine rastlanılmadığı yönündeki soruya da şüpheli Aksu, “Emniyetin yaptığı olay yeri inceleme tutanağında vardır. Savcılık aşamasında şişeler alınmış olabilir. Ben şişeleri bir yere atmadım. Bardakları yıkayıp mutfağa koymuştum. Ayrıca olaydan önce bardakları yıkamıştık” yanıtını verdi.

‘TOKALAŞMAYLA GEÇMİŞ OLABİLİR’ İDDİASI

Şüpheli Akand da kendisine ait DNA örneğinin Şule Çet’in tırnakları arasında çıkmasıyla ilgili olarak “Olay günü Şule Çet ile tokalaşmıştık. Aynı bilgisayarı kullanarak müzik seçmiştik. DNA bu şekilde Şule Çet’in eline geçmiş olabilir. Ben olay anında odada yoktum” dediği öğrenildi.
İNTİHAR MI CİNAYET Mİ ANA RAPORDA ORTAYA ÇIKACAK

Olay gecesine ilişkin HTS kayıtları da soruşturma dosyasına ulaştı. HTS kayıtlarından yapılacak analizle şüphelilerin ve maktülün telefon trafiği ortaya konulacak. Savcılık, şüpheliler hakkında bir karar verebilmek için Adli Tıp Kurumu ana raporunu beklemeye başladı. Gelecek rapor olayın bir intihar mı yoksa cinayet mi olduğunu ortaya koyacak.

ÖZGECAN ASLAN OLAYINDA, ŞULE ÇET TEPKİSİNİ BÖYLE ORTAYA KOYMUŞTU
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.