Tekne battı! Fethiye'de panik anları...

Tekne battı! Fethiye'de panik anları...
Edinilen bilgiye göre; İstanbul’da bulunan özel Sabancı Üniversitesi'nin geleneksel hale getirdiği Bahar Tatili Dalışı ve Mavi Tur etkinliği kapsamında sabah saatlerinde Fethiye’den Mer-May adlı tekne ile açıldığı belirtilen 71 üniversite öğrencisi ile 7 mürettebatı taşıyan tekne bir süre sonra henüz bilinmeyen bir nedenle battı. 4 Gece 5 gün sürmesi planlanan etkinlik yaşanan acı olay nedeniyle sona ererken, olayda tek teselli kaynağının herhangi bir can kaybının yaşanmaması olduğu belirtildi. Kurtarılan öğrenciler Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı botlarla sahile getirildi. 

78 kişi kurtarılmayı böyle bekledi.

Fethiyede tekne battı... 71 üniversiteli kurtarıldı

Sabancı Üniversitesi Sualtı Sporları ve Araştırmaları Kulübü (SUSS) tarafından gezi öncesi yapılan davet paylaşımda, "31 Mart Cumartesi akşamı FMAN otoparktan hareketle, ertesi sabah Fethiye’ye geçerek limanda bizi bekleyen guletlerimize yerleşeceğiz. Guletlerimize yerleştikten sonra gezimizi resmen başlatmış olacağız. 5 gün 4 gece sürecek seyir sürecimizde SUSS liderleri eşliğinde, dalış yapıyor olacağız. Geziye dalış brövesi olmayan arkadaşlarınızı davet edip, daha önce SCUBA deneyimi yaşamadılarsa SUSS eğitmenleri tarafından ilk defa sualtıyla tanışmalarına tanıklık edebilirsiniz. Deneme dalışı, eğitmen eşliğinde 5 metre derinlikte 20 dakika olarak yapılan dalışlardır. Bütün dalıcılarımıza gezi süresi boyunca kendilerine ait olacak ABC, wet-suit, BC, regülatör tarafımızdan sağlanacaktır. Rotamız Fethiye çıkışlı-Gemiler Koyu-Kelebekler Vadisi-Kabak Koyu şeklinde olacak. 5 Nisan Perşembe günü yapılacak olan son dalışımızla gezimiz sonlanacak ve ekipçe karaya çıkıp aynı gün akşamı dönüş yolculuğumuza başlayacağız” ifadelerine yer verildi. 

Fethiyede can pazarı

KAYMAKAM DA KURTARMA BOTUNDA

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada can kaybı ve yaralı bulunmadığını ve kendisinin de botla birlikte kurtarma çalışmalarında olduğunu kaydetti. 

Şahiner şunları söyledi: "70-75 civarında dalgıcın dalış yaptığı bir tekne batıyor. Biz de şu an kurtarma botundayız. Deniz oldukça dalgalı. İlk belirlemelere göre batma nedeni hava şartları. Herhangi bir kayıp ya da yaralı yok. Tekne batınca en yakın karaya çıkmışlar ancak hava şartları nedeniyle büyük bot yanaşamadığı için daha küçük botlarla gruplar halinde alınıyorlar” dedi.

Fethiyede can pazarı

KURTARILDILAR

Sahil Güvenlik komutanlığı Fethiye’deki teknenin kurtarma çalışmalarıyla ilgili paylaştığı bilgide olayın Fethiye Körfezi Dökükbaşı Burnu Af Kulesi’nde meydana geldiğini duyurdu. 1 Sahil Güvenlik Uçağı, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ve 5 Sahil Güvenlik botuyla arama kurtarma faaliyeti başlatıldığı belirtilen notta çalışmalar bölgede seyir halinde bulunan Deniz Kuvvetleri Gemisi TCG POYRAZ ve 1 Deniz Kuvvetleri Helikopteri ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü unsuru KIYEM-5’in de katıldığı  kaydedildi. 78 kazazedenin Fethiye Limanı’na çıkarıldığı öğrenildi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.