Zonguldak'ta binlerce madenci yeraltında

Zonguldak'ta binlerce madenci yeraltında
Torba yayası tasarısının 58’nci maddesinde yer alan “Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Türkiye Kömür işletmeleri uhdelerinde bulunan maden ruhsat sahalarının işletmeye, işlettirmeye, bunları bölerek yeni ruhsat talep etmeye ve bu ruhsatları ihale etmeye yetkilidir” ibaresi madenciyi ayağa kaldırdı. Bu maddenin torba yasasından çıkartılmasını isteyen madenciler direnişe devam ediyor.

2 BİNE YAKIN MADENCİ DIŞARI ÇIKMIYOR

Zonguldak'ta TTK'ya bağlı maden sahaları özelleştirildi iddialarına karşı TTK'ya bağlı ocaklarda çalışan madenciler ocaktan çıkmama eylemi başlattı. Sabah erken saatlerde başlayan eylemin devam ettiği öğrenildi.

58. maddenin geri çekilmesi için yeraltında kuyubaşında 2 bin madencinin ocaktan çıkmama kararı aldığı, aynı şekilde bine yakın maden işçisinin de kuyu başında beklediği öğrenildi.DIŞARIDA EYLEM VAR!

Sabah vardiyasına gelen işçiler ise maden ocaklarının kapısında direnişe geçti. İşçiler Torba yasada yer alan 58. maddenin geri çekilmesini talep ediyor. Vardiya değişimi gerçekleştirilmiyor.Ayrıntılar geliyor...
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.